Питання оплати комунальних послуг зараз катастрофічно актуальне... і все через те, що ціни постійно зростають, особливо на електроенергію, а зарплати та виплати практично стоять на місці.
Через це з кожним днем стає дедалі важче. І від українців все одно вимагають платити за комуналку, у повному обсязі... хоч і існують деякі винятки.
Фахівці "Юридичного порадника для ВПО" роз'яснили, що можуть і не можуть українці під час повномасштабної війни щодо комунальних послуг.
Ключовим документом у цьому питанні є ухвала Кабінету Міністрів України №206 від 5 березня 2022 року.
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Відповідно до цієї постанови, на період дії військового стану в Україні забороняється припиняти або зупиняти надання ЖКП у разі їхньої несплати або неповної оплати. Це правило діє на територіях, де ведуться бойові дії або якщо нерухомість споживача була пошкоджена внаслідок війни.
Важливою умовою є інформування відповідного постачальника послуг про такі обставини.
Крім того, ухвала забороняє стягнення заборгованості з тих, хто був змушений тікати з дому. Українець має це довести. Якщо раптом було отримано судовий наказ про стягнення заборгованості, є 10 днів, протягом яких потрібно подати заяву про його скасування.
Якщо ж особа дізналася про наявність судового наказу із запізненням, вона може звернутися до суду із заявою про поновлення пропущеного строку та скасування судового наказу.
Нагадаємо, несплачена комуналка зажене в боргову яму - українців попередили про серйозні наслідки
Як повідомляв "Знай.uа", деякі українські родини зможуть заощадити на комунальних послугах: кому дозволять платити менше
Знай.ua писав, субсидії в серпні: як будуть призначати і кому потрібно подати нову заяву