Дефіцит електричної енергії може значно вплинути на вартість багатьох товарів, особливо у переробній промисловості. Тарас Висоцький, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України, оприлюднив прогнози щодо можливого підвищення цін на продукцію.
У найгіршому випадку, якщо підприємства постійно змушені будуть працювати на генераторах через нестабільне електропостачання, витрати на виробництво збільшаться, що може викликати підвищення цін на 10%.
За оптимістичним сценарієм, до жовтня підприємства зможуть переважно функціонувати, використовуючи звичайне мережеве електропостачання. У такому випадку передбачається, що ціни на продукцію зростуть лише на 3-5%.
Це підвищення буде зумовлено короткочасними перебоями в постачанні електроенергії, що може спричинити незначне зростання витрат на виробництво.
"Ніколи не потраплять на передову": чому працівники ТЦК не підлягають мобілізації
До 12 150 грн щомісяця: українцям виплачуватимуть нову соцдопомогу— хто зможе отримати
Комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші
У пенсіонерів заберуть 30% від виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти
Однак Висоцький також зауважив, що ці прогнози не стосуються всіх товарів. Частина продукції, яка буде виготовлятися у великих обсягах у вересні та жовтні, може не підлягати підвищенню цін.
Велика пропозиція товарів на ринку може стабілізувати ціни або навіть спричинити їхнє зниження, оскільки виробники зможуть компенсувати можливі додаткові витрати за рахунок збільшення обсягів продажу.
Нагадаємо, літр нектару вже по 76 грн: супермаркети оновили ціни на мінералку, соки та солодку газовану воду
Раніше ми писали про те, що за кіло каші - 55 грн: супермаркети "обрадували" новими цінами на гречку, рис та макарони
Вам буде цікаво дізнатися супермаркети підвищують ціни: на ковбасу, сардельки та буженину спустимо півзарплати