Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що деякі громадяни мають можливість заздалегідь розрахувати своє майбутнє пенсійні виплати.
Нерідко фактичні суми, які отримують громадяни, менші за очікувані на 4000 грн. Названо п'ять найпоширеніших причин помилкових нарахувань.
Про те, як все це виглядає на практиці, розповів юрист і адвокат Олег Лук'янчиков.
Він зазначив, що до нього звертаються українці, які не погоджуються зі своїми низькими пенсіями. Багато хто офіційно працював 35 і більше років. Однак пенсійна виплата у них мінімальна чи близька до мінімальної. Причини можуть бути такі.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Враховується неправильний розмір середньої зарплати в Україні. Це стосується громадян, які здійснюють перехід із іншого виду пенсії на пенсію за віком. Виплати мають нараховуватись із середньої заробітної плати по Україні за останні три роки до подання заяви про вихід на пенсію. За замовчуванням ПФУ бере інформацію за 2014-2016 роки. Тому слід уважно їх перевіряти.
Неправильно розраховано середню заробітну плату. Відповідно до законодавства, врахують середню зарплату, але дозволено вирахувати із суми 10% від періоду з низьким доходом. Це допоможе підвищити пенсію. Однак ПФУ це часто ігнорує. А виправлення цієї помилки дозволить отримувати українця на 10% більше. Якщо пенсія становила 5000 грн., то після перерахунку – вже 5500 грн. За 12 місяців сума становила б 6000 грн.
Неправильно розрахований стаж через наявність поправок у трудовій книжці. Ця помилка призводить до втрати року стажу або втрати права на пенсію раніше відповідно до вимог закону, якщо роботодавець зробив поправку в трудовій книжці — допустив неналежні правки при переведенні на іншу посаду, в даті прийняття на роботу або даних про звільнення.
Неправильно враховано страховий стаж через відсутність документального підтвердження або його можуть просто "забути" зарахувати. Це часто трапляється із пенсіонерами, які були підприємцями.
Пенсію нарахували згідно із законом, який не має відношення до конкретної ситуації пенсіонера. Наприклад, українцю із посвідченням постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС нараховують пенсію згідно із Законом про обов'язкове зарахування пенсійних виплат, а не Законом про постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
Нагадаємо, виплати українцям у Польщі скасовано: як змінилися умови для біженців.
Раніше повідомлялося, субсидії на опалення: хто і як може подати заяву.
Також, тарифи на опалення можуть підняти: узимку доведеться платити більше.