В Україні спостерігається значне підвищення цін на комунальні послуги – на 18,6%. Найбільше подорожчання стосується тарифу на електроенергію, який зріс на 63%. За даними Держстату, з липня 2023 року по липень 2024 року світло стало найдорожчим з усіх комунальних послуг.

Проте, багато інших тарифів залишилися без змін. Серед тих, що подорожчали, можна відзначити:

  • вивіз сміття – +3,1%;
  • утримання і ремонт житла – +4%;
  • управління багатоквартирними будинками – +9%.

Тарифи на природний газ, гаряче водопостачання, опалення, холодну воду і каналізацію залишаються на попередньому рівні. Діє мораторій на підвищення тарифів на газ, опалення та гарячу воду під час війни і впродовж шести місяців після скасування воєнного стану.

Також планується зупинка транзиту російського газу, що може призвести до підвищення тарифів на газ приблизно на 3% десь у 2025 році, оскільки контракт діє до кінця 2024 року.

Популярні новини зараз

Військовий розповів, скільки працівників ТЦК були на фронті: "Вони навіть не знають, що це"

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" зізналася, скільки тисяч доларів їй потрібно щомісяця для себе: "Це прикро"

Українцям пообіцяли велику індексацію пенсій: на скільки виростуть виплати

"Мобілізувати не можна відпустити": ТЦК отримали терміновий наказ від Міноборони

Показати ще

Тарифи на газ. Фото: скрін youtube

Наразі вартість транспортування газу в Україні становить 0,2 гривні за кубометр, і, за оцінками експертів, без транзиту вона зросте до максимуму 0,6 гривні.

Аналітики зазначають, що, попри можливе незначне підвищення цін, ринкова ціна на газ становить близько 12 гривень за кубометр, тому додаткові 40 копійок не повинні суттєво вплинути на споживачів.

Газовики. Фото: скрін youtube

За прогнозами Національного банку України, тарифи на комунальні послуги зростуть до економічно обґрунтованого рівня, зокрема на газ, гарячу воду та опалення. Очікується поетапне підвищення тарифів у найближчі роки.

Міжнародний валютний фонд також наполягає на поступовому коригуванні тарифів, у зв'язку зі складною ситуацією в енергетиці та державному бюджеті.

Нагадаємо, опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку

Раніше ми писали про те, що українців готують до графіків включень світла замість відключень

Крім того, Знай.ua повідомляв, подужати комуналку буде непросто: скільки доведеться платити за газ і світло до кінця 2024 року