Картопля – один із основних продуктів на столі багатьох українців. За прогнозами Ігоря Шкурка, директора ПРАТ НВО «Чернігівеліткартопля», у вересні оптова ціна на картоплю може піднятися до 20 гривень за кілограм. Розповідаємо, як це вплине на споживачів, і чи варто вже зараз робити запаси цього стратегічного продукту?
На сьогодні середньоранні сорти картоплі, які можуть довго зберігатися, коштують близько 12 гривень за кілограм. Це стосується тієї продукції, яка вже зібрана і готова до зберігання. Проте з наближенням осені, коли почнеться масове копання урожаю, ціна може трохи знизитися. Такий тренд спостерігається щороку: люди масово продають свою картоплю, аби отримати гроші на інші потреби, що на деякий час може вплинути на зниження цін.
Попри тимчасове зниження цін, у подальшому вартість картоплі може значно зрости. Ігор Шкурко прогнозує, що оптова ціна може досягти 20 гривень за кілограм. Це пов’язано з тим, що середньостиглі та пізні сорти, які будуть закладені на зберігання, коштуватимуть дорожче. Водночас, у роздрібних мережах та супермаркетах, ціна може піднятися ще більше і сягнути до 35 гривень за кілограм.
Для багатьох українців картопля є важливим продуктом, і значне подорожчання може стати відчутним ударом по бюджету. Враховуючи прогнози щодо зростання цін, можна задуматися про закупівлю картоплі вже зараз. Проте варто враховувати, що не кожна картопля підходить для тривалого зберігання. Якщо ви вирішили зробити запаси, обирайте середньоранні та пізні сорти, які добре зберігаються.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Нагадаємо, Ціни зростуть на 10-15%: виживати стане ще складніше та дорожче
Раніше ми розповідали, що Ціни на популярні крупи знову "скаженіють": що подорожчало найбільше
Також, Стратегічний овоч стрімко дешевшає: чи вигідно зараз робити запаси