У 2025 році в Україні планують змінити систему розрахунку пенсійних виплат, яка почне діяти з 2026 року. Це нововведення має на меті спростити та зробити прозорішим процес обчислення пенсії для українців. Про це в інтерв’ю "Укрінформу" розповіла Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.
На даний момент в Україні діють три види пенсійних систем: солідарна, обов'язкова та добровільна накопичувальна. Сучасна система пенсійних виплат зазнавала багато змін, що зробило процес обчислення пенсії складним і заплутаним. Люди часто змушені звертатися до фахівців, щоб правильно вирахувати свою пенсію. Жолнович наголосила, що майбутні зміни мають спростити цю систему.
Замість численних доплат та надбавок, нова система буде враховувати лише два ключові фактори: кількість відпрацьованих років та щомісячні внески. Ці внески будуть конвертуватись у бали, кожен з яких дорівнюватиме 30% від середньої заробітної плати за відповідний рік.
Простими словами, це означає, що особа, яка пропрацювала 35 років та отримувала середню зарплату протягом цього часу, може розраховувати на пенсію у розмірі 30% від своєї заробітної плати.
Київ під вогнем: масована атака росії залишила руїни, десятки поранених та паралізувала столицю
Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців
Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей
У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних
Для тих, хто має мінімум 15 років трудового стажу, гарантована пенсія становитиме 30% від мінімальної зарплати на поточний рік.
Жолнович зазначила, що після затвердження нової системи знадобиться час на створення та впровадження IT-рішень. Це має зробити процес обчислення автоматизованим та прозорим, без залучення ручної роботи. Планується, що система запрацює вже у 2026 році.
Нагадаємо, пенсія для людей з інвалідністю: як розраховується сума та які є вимоги до стажу
Раніше ми розповідали, що вихід на пенсію стане складнішим: що потрібно знати
Також, мінімальна пенсія в Україні – це смішні гроші: якою буде сума