Українці, які не мають фінансової спроможності самостійно оплачувати житлово-комунальні послуги, мають право на отримання житлової субсидії від держави.
Про це нагадують у Мінсоцполітики.
Усіх, хто її отримує, ретельно перевіряють і якщо субсидіант приховав якісь факти або надав невірні відомості, то в деяких випадках взагалі йому доведеться повернути гроші.
Одержувачам субсидій слід регулярно сплачувати за спожиті комунальні послуги, адже борги перекреслюють можливість отримання допомоги від держави.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Зокрема, за наявності заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг житлову субсидію не призначають.
Йдеться про прострочену заборгованість понад три місяці, яка перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз — 680 грн).
Для призначення субсидії у разі наявності боргу слід укласти договір про його реструктуризацію з постачальником комунальної послуги та додати копію цього договору до заяви на субсидію.
Крім того, за наявності боргу субсидія не призначається лише на комунальні послуги, за якими є цей борг. Тому у разі відмови у призначенні допомоги з оплати ЖКП, потрібно звернутися з новою заявою, де вказати перелік послуг, за якими заборгованість з оплати відсутня.
Нагадаємо, що вже з 1 жовтня: українцям радять поквапитися з "теплими" субсидіями, інакше квартира замерзне.
Раніше ми повідомляли про тарифи на електроенергію: скільки українцям коштуватиме кожна кіловат-година.