Деякі українські монети сьогодні можуть принести власникам солідний прибуток, адже за рідкісні екземпляри нумізмати готові платити десятки тисяч гривень. Зокрема, особливою популярністю користуються монети номіналом 1 гривня, які мають унікальні особливості карбування. Вони відзначаються своєю рідкісністю та незвичайними технічними характеристиками, що робить їх колекційними і дорогими.
Однією з найдорожчих монет є 1 гривня 1992 року різновиду 1.1ААг. Ця монета може коштувати від 12 000 до 37 000 гривень, а все завдяки одній важливій деталі – її гладкому гурту без написів. Це пов’язано з тим, що на момент карбування монет в Україні ще не було інструментів для нанесення гуртових написів. Така рідкість швидко привернула увагу нумізматів, що пояснює високу ціну.
Ще одна цінна монета – 1 гривня 2001 року різновиду 1АДг. Вартість такого екземпляра може сягати до 5000 гривень. Гладкий гурт і відсутність написів також роблять її особливою. Однак через свою цінність монета стала об’єктом для підробок. Фальшивомонетники намагаються змінювати гурт звичайних монет, спилюючи написи, щоб видати їх за рідкісні екземпляри.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Щоб уберегтися від фальсифікації, фахівці рекомендують перевіряти вагу та розмір монети. Оригінальна гривня 2001 року важить 6,8 грама і має діаметр 26 мм. Саме ці параметри допоможуть вам відрізнити справжню монету від підробки та уникнути шахрайства.
Нагадаємо, старі 5 копійок вартують десятки тисяч гривень: на яких монетах можна заробити купу грошей
Раніше ми розповідали, що українцям пояснили, що робити зі старим дріб'язком: ПриватБанк оголосив нову акцію
Також, колекціонери змагатимуться за ці 50 копійок: у вашому гаманці може бути скарб на тисячі гривень