1 жовтня стане важливою датою для українців, які вимушено виїхали до Австрії через війну. Відтепер громадяни України, які перебувають під тимчасовим захистом, зможуть претендувати на отримання спеціальної карти RWR+ (Rot-Weiß-Rot Karte Plus).
Ця карта відкриває нові горизонти для працевлаштування і дає можливість залишатися в країні довше, ніж раніше передбачалося.
Хто може отримати карту RWR+?
Для того, щоб претендувати на цей документ, необхідно відповідати певним критеріям. Однією з основних умов є наявність роботи протягом останніх двох років мінімум на 12 місяців. Це мають бути українці, які працюють на повну ставку, здатні забезпечити себе фінансово та повністю застраховані.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Також є низка інших вимог, серед яких: наявність договору оренди житла, дійсний закордонний паспорт, а також знання німецької мови на рівні A1 або диплом про вищу освіту.
Що дає RWR+ карта?
Цей документ надасть українцям доступ до повного ринку праці в Австрії, а також забезпечить право на проживання на довший термін. Крім того, через 5 років можна буде подати на постійну посвідку на проживання в Європейському Союзі.
Проте слід враховувати, що з отриманням RWR+ всі соціальні виплати, які пропонувала Австрія, будуть скасовані. Однак статус біженця та можливість використання «синьої карти», яка також надається переміщеним особам, залишаються чинними.
Для багатьох українців, які знайшли притулок в Австрії, це шанс легально працювати і планувати своє майбутнє в європейській країні. З одного боку, це більше свободи та можливостей, а з іншого — певні виклики, адже з припиненням соціальних виплат постає необхідність забезпечити себе самостійно.
Нагадаємо, Німеччина запровадила новий статус для українців: дозволять залишитись в країні назавжди
Раніше ми розповідали, що вам тут не раді: європейська країна створює біженцям люті умови – залишитись зможуть одиниці
Також, українці в Польщі можуть стати "легальними" безробітними: що пропонують біржі праці