Майже тисяча людей у дніпровському професійно-технічному училищі ризикують залишитися без грошей через хаотичну реорганізацію, ініційовану Міністерством освіти і науки.
За інформацією, майже 300 педагогів та понад 700 студентів можуть не отримати зарплати та стипендій перед новим роком через те, що міністерство перенесло юридичну адресу закладу до іншого населеного пункту- пише "Дніпро Оперативний".
У чому проблема?
Мова йде про Державний центр професійно-технічної освіти у Дніпрі. Раніше він фінансувався з бюджету міста, але тепер, за рішенням МОН, юридична адреса закладу змінилася, тепер його офіційно розташували в селищі Царичанка, де знаходиться аграрний ліцей, який підлягає ліквідації. Така зміна позбавляє міську раду Дніпра можливості фінансувати заклад, адже, згідно зі статтею 89 Бюджетного кодексу України, органи місцевого самоврядування не мають права утримувати заклади, які не розташовані на їхній території.
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Реакція міської ради
У Дніпропетровській міській раді про нововведення дізналися постфактум. Представників департаменту гуманітарної політики навіть не включили до комісії з ліквідації попереднього закладу. Рішення МОН створило фінансову кризу, оскільки тепер немає визначеного джерела фінансування для Центру професійно-технічної освіти.
Що буде з працівниками та студентами?
Через правову колізію педагоги можуть залишитися без зарплат, а студенти — без стипендій. Загальний бюджет на утримання закладу становить понад 57 мільйонів гривень на рік, але наразі немає зрозумілого механізму фінансування після перенесення його місцезнаходження.
Дії міської влади
Дніпровська міська рада, яка завжди активно підтримувала розвиток професійної освіти, вже звернулася до Міністерства фінансів та МОН із закликом вирішити ситуацію. Влада наполягає на терміновому втручанні, щоб до кінця року всі працівники та студенти отримали свої виплати.
Раніше ми повідомляли, експерти дали поради, як утримати молодих вчителів в Україні.
Вчителям обіцяють більше грошей, яких сум чекати- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, грошей на вчителів дадуть ще менше, які видатки заплановані на освіту у 2025 році?