У Міністерстві соціальної політики нагадали українцям, що призначення субсидії на неопалювальний сезон у більшості випадків відбувається автоматично. Однак існують винятки, за яких одержувачам необхідно особисто звернутися до Пенсійного фонду України та подати заяву і декларацію.
У 2025 році субсидію на літній період обов’язково мають переоформити ті, хто орендує житло та самостійно сплачує житлово-комунальні послуги. Також повторне звернення до ПФУ необхідне, якщо в домогосподарстві проживають внутрішньо переміщені особи, або ж фактично в оселі мешкає менше людей, ніж зареєстровано.
Подати заяву потрібно і в тому разі, якщо родина претендує на субсидію для придбання скрапленого газу, твердого чи рідкого пічного побутового палива. Крім того, переоформлення необхідне, якщо на минулий опалювальний сезон була призначена субсидія у нульовому розмірі.
У разі будь-яких змін у складі домогосподарства чи майновому стані — про це слід повідомити Пенсійний фонд протягом 30 днів. Інакше субсидія може бути скасована або не призначена зовсім.
ТЦК засипає штрафами: юрист розвіяв міфи про порушення військового обліку
Мобілізація на роки: чи продовжать вручати повістки після перемир'я
Пенсіонерам виплатять додаткові 630 гривень: хто отримає доплату
В Україні оновили важливий перелік для ВПО: від цього залежать виплати
Для зручності громадян документи можна подати різними способами: особисто у сервісному центрі ПФУ, поштою, через портал електронних послуг ПФУ або мобільний застосунок, через портал «Дія», у ЦНАПах, а також через уповноважених представників органів місцевого самоврядування.
У міністерстві наголосили, що навіть якщо заява буде подана не одразу, а протягом двох місяців з початку неопалювального сезону (тобто у травні або червні), субсидія буде нарахована з початку цього періоду. Водночас затягування з подачею документів може призвести до затримки виплат.
Нагадаємо, важливу грошову допомогу збільшили вдвічі: хто отримає до 30 000 гривень
Раніше ми розповідали, що ціни на комуналку злетять, як ракета: гаманці українців не потягнуть - коли готуватись
Також, на плечі українців можуть лягти чужі борги за комуналку: коли це можливо