У спекотний період українці можуть помітити збільшення споживання електроенергії, а відповідно – і сум у платіжках.

Причина проста: у спеку активно працюють кондиціонери, вентилятори та інші побутові прилади, які суттєво навантажують мережу. Про це повідомляють в АТ "Полтаваобленерго".

Електролічильник. Фото: скрін youtube

Енергетики наголошують, що навіть прості побутові звички можуть впливати як на рівень споживання електроенергії, так і на кінцеву суму в рахунках. Саме тому українцям радять більш раціонально використовувати електроприлади, щоб уникнути зайвих витрат.

Як економити світло в спеку

Енергетики рекомендують дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть зберегти комфорт у домі та знизити навантаження на мережу:

  • регулярно обслуговувати кондиціонери, що підвищує їхню ефективність і зменшує споживання електроенергії;
  • у прохолодні години доби використовувати вентилятори замість кондиціонерів;
  • вимикати побутову техніку, коли вона не використовується, та за можливості обирати енергоефективні прилади;
  • максимально використовувати природне освітлення, регулюючи його за допомогою штор або жалюзі;
  • застосовувати енергоощадні лампи як додаткове джерело світла.

Рахунки за світло. Фото: скрін youtube

Дотримання цих порад дозволяє зменшити витрати електроенергії та підтримувати комфортну температуру в оселі навіть у період спеки.

Окремо в обленерго радять користуватися потужними електроприладами у денні години, коли активно працюють сонячні електростанції – з 10:00 до 16:00. Водночас у вечірній період з 18:00 до 22:00 споживання електроенергії варто мінімізувати, щоб зменшити навантаження на енергосистему.

Раніше портал Знай повідомляв, пенсії на комуналку не вистачить: світло може бути по 6-8 грн за кВт.

Також наш портал інформував, світло відріжуть і впаяють штраф: енергетики прийдуть з перевіркою.

Крім того, ми писали, секрети економного користування бойлером: рахунки за світло не розорятимуть.