У цьому опалювальному сезоні власникам приватних будинків з електропостачанням доведеться дуже і дуже нелегко. Відомо, що тариф на електрику виріс в двічі. Однак якщо в січні-березні через зростання цін серед опалювального сезону, домогосподарствам уряд передбачав хоч якісь компенсації, то зараз жителі заміських будинків повинні платити повністю. Тепер тариф - 1,68 за кіловат годину.
Українці, які масово відмовлялися від газу, встановлювали електрокотли, бо було дешевше і вигідніше, і не передбачили альтернатив опалення, шукають способи як тепер економити.
Про це стало відомо завдяки новому сюжету одного з українських телеканалів.
За словами першого заступника міністра енергетики Юрія Власенка, відшкодувань цього разу не передбачено, тому що про зміну цін на електричну енергію українцям повідомили завчасно, щоб вони могли підготуватися до опалювального сезону.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Поки ж в Міненерго громадянам, які не встигли утеплитися, пропонують оформити субсидію. Для цих цілей уряд планує знайти додаткові 12 млрд грн. У Мінсоцполітики поки орієнтуються на ту ж кількість субсидіантів, що було в минулому році, – близько 3 млн домогосподарств.
"Зараз їх кількість становить близько 2,5 млн, але цифра щодня змінюється. Потенційно ще півмільйона домогосподарств може зайти в програму на цей опалювальний період", - розповів заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.
Однак субсидію отримають не всі власники будинків з електроопаленням, а лише ті, хто заробляє найменше і підпадає під всі вимоги. Крім того, держава пропонує допомогти зробити будинок більш енергоефективним завдяки програмі Теплі кредити, яка діє до кінця року.
Отримати кредит можна на утеплення будинку, розумні лічильники, енергозберігаючі вікна та двері, твердопаливні котли. Для власників приватних будинків держава відшкодовує до 35% вартості придбаного, але не більше 14 тис. грн.
"Теплу позику" можна отримати в двох державних банках – Ощадбанку та Укргазбанку. Але варто поквапитися, тому що фінансування програми на цей рік добігає кінця. Продовжити її можуть і на 2022 рік.
Раніше повідомляли, лютий у жовтні: в Україні кілька днів триматимуться морози, тумани та шквальний вітер.
Як повідомляв Знай.uа, нові тарифи, підвищення пенсій та е-лікарняний: до чого готуватися українцям на початку жовтня.
Знай.uа писав, уряд готує населення до зими без газу та опалення, українці повинні взяти на озброєння.