Останні новини на кордонах з Білоруссю
Ризик прориву сотень, а то і тисяч мігрантів із сусідньої Білорусі, про яке неодноразово повідомляли представники ЄС та МВС України, стає все гострішим. Днями в Україні розпочав роботу міжвідомчий штаб, що займатиметься протидією можливій міграційній кризі на кордоні – до складу спецштабу увійшли представники МВС, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Міноборони, ЗСУ та інші структури. Втім, більшості українців це не додає впевненості у надійному захисті – на десятках кілометрів лінії розмежування з Білоруссю огорожі знайти. Про нинішній стан на небезпечних ділянках кордону, строки будівництва нового паркану, вартістю у 17 млрд, дізнавалися Знай.ua.
"Дірявий" кордон, блокпости і рейди
Одну з потенційно небезпечних ділянок у Рівненській області відвідала заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Соломія Бобровська. І, чесно кажучи, побачена картина не втішає.
Замість паркану тут майже скрізь – лише поля і кущі.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Та, як стало відомо, гроші на фінансування будівництва новоъ захисноъ стыни вже були виділені.
"Що у нас зараз є – а це фактично голий кордон – безперечно, не те, що ми б хотіли бачити на кордоні з білорусами. Тому дуже хотілося б, щоб темпи будівництва на нашій ділянці були такі ж швидкі, як у наших європейських колег. Знаю точно, що резервні кошти з бюджету вже виділені. І як це все буде відбуватися, ми побачимо в грудні", - повідомляє Знай.ua Соломія Бобровська.
Як повідомили в Кабміні, на посилення охоронних заходів спрямують 175 млн грн.
А поки ж профільні структури посилюють охорону іншими можливими способами.
"В певних місцях, насправді, вже стоять наші спільні штаби прикордонників, Нацгвардії і ЗСУ – патрулювання кордону здійснюються. Вже фактично по всіх ділянках у Північному загоні здійснюються підготовчі інженерні роботи до встановлення обмежувального кордону. Але хотілося б почути від Уряду дедлайн облаштування", - наголошує секретар Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Соломія Бобровська.
Гарячою новиною стало сьогоднішнє повідомлення Держприкордонслужби про початок нової спецоперації.
"На кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся". У межах контрольованих прикордонних районів виставлятимуть контрольні пости на автомобільних дорогах. Патрулюватимуться основні шляхи, що ведуть до кордону, перевірятимуться автобусні та залізничні станції", - зазначають в Державній прикордонній службі України.
Спецоперація координується Держприкордонслужбою, а до її рядів залучені сили Нацгвардії, Нацполіції, ЗСУ та інших структур.
Наступним кроком має стати правова підготовка до прийому мігрантів, у разі якщо вони все ж потраплять на територію України.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що невдовзі буде проведена нарада із залученням всіх профільних громадських організацій. Тут будуть напрацьовані рекомендації додержання прав мігрантів і чіткі дії для областей, де може загостритися питання незаконної міграції.
"Турбо"-темпи сусідів і 17 млрд на паркан
Одним із вдалих прикладів є Литва – буквально за лічені дні на їхній лінії розмежування з Білоруссю на найнебезпечніших локаціях вони встигли облаштувати надійну металеву захисну стіну.
"Литва вже почала будівництво на певних ділянках кордону – наразі фактично заповнено вже майже 90 км. Загальна протяжність кордону з білорусами – до 700 км, облаштування такої стіни потребує 500 з них. Більше того, Сейм прийняв окремий закон під це будівництво, щоб прибрати всі перепони для швидкості зведення. На даний проект виділяється близько 150 млн євро", - зазначає Соломія Бобровська.
Тим часом, як відзначила нардеп, не гає часу і сусідня Білорусь.
"За останній рік білоруси дуже сильно укріпили свій кордон – за класикою, це до 150 метрів, цілий комплекс заходів. Я б дуже хотіла, щоб Україна звернула на це увагу і після 1-го етапу встановлення хоча б якоїсь стіни і облаштування запобіжних заходів ми б взяли також і в них приклад. Мігранти – це одна історія, а те, що захочеться завтра Кремлю чи Путіну, ніхто не знає. Тому ми маємо будувати наш кордон", - підкреслює заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО.
Україна теж визначилася з вибором майбутньої огорожі. Опис і вартість робіт озвучив міністр внутрішніх справ в ході нещодавнього звіту в Парламенті.
"Найбільш раціональним рішенням вздовж всього кордону є суцільний паркан з сітки та колючого дроту з 100%-вим покриттям кордону інтелектуальними системами цілодобового відеонагляду та сигналізації. Така робота в інженерному облаштуванні буде коштувати близько 17 млрд грн", - повідомив глава МВС України Денис Монастирський.
Ми і надалі слідкуватимемо за ситуацією на кордоні, тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.