Як планують карати водіїв?
Схоже, в Парламенті всерйоз взялися за зміну законодавчих норм для водіїв-порушників. Разом із запропонованим під час новорічних свят збільшенням розміру штрафів до 8500 грн за порушення швидкості та "малюнок" на шинах, нардепи планують впровадити в України додаткові штрафні бали. А, назбиравши за рік максимально допустимий ліміт у 12 балів, водія позбавлятимуть водійських прав. Днями в Парламенті був зареєстрований відповідний проект Закону № 6502. Деталі законопроекту та можливі способи "рестарту" водійського посвідчення дізнавалися Знай.ua.
Штрафні бали і повторний курс "водія"
Законопроект "Про внесення змін до КУпАП та інших законів України щодо впровадження обліку штрафних балів за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", ініційований 9 народними депутатами від партії "Слуга Народу", передбачає доповнення не лише положень КУпАП, а й Закону України "Про дорожній рух".
Разом із рішенням про тимчасове зупинення дії посвідчення водія приймається і рішення про повторне проходження повного курсу навчання за відповідними водійськими програмами.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Штрафні бали нараховуватимуться за порушення цілої низки статей Адмінкодексу – починаючи від правил користування ременями безпеки і закінчуючи перевищенням швидкості руху та проїздом на заборонний сигнал світлофора.
А нараховуватимуться штрафні бали за наступною шкалою:
12 балів і права "зупинять" – як оскаржити?
Граничною кількістю балів визначено одразу 2 показники: 12 балів – для водіїв зі стажем, 8 балів – для водіїв-новачків.
"У разі нарахування водію 12 і більше штрафних балів, а водію, якому посвідчення водія видано вперше менш ніж 1 рік тому назад – 8 і більше штрафних балів, уповноважена посадова особа Національної поліції виносить вмотивоване рішення про тимчасове зупинення дії посвідчення водія", - йдеться в положеннях № 6502.
Рішення про тимчасове зупинення дії посвідчення водія набирає чинності з дня його винесення.
А от оскаржити його можна буде виключно в судовому порядку – протягом 1 місяця з дня, коли водій дізнався або повинен був дізнатися про порушення його прав. При цьому, оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Оповіщення водія та додаток "Дія"
Сам же підрозділ щодо інформування водія поки досить розмите і не має єдиного визначеного способу.
Воно здійснюється:
- рекомендованим поштовим відправленням із повідомленням про вручення за відомою адресою місця реєстрації (проживання) або роботи (навчання) водія;
- у разі надання водієм даних про свій абонентський номер мобільного зв’язку та/або адресу електронної пошти, інформація надсилається йому на відповідний номер (електронну пошту).
Узагальнюючим же місцем оповіщення стане Єдиний державний веб-портал електронних послуг ("Дія") – як зазначено в документі, інформація про тимчасове зупинення дії посвідчення водія одночасно відображається саме на цьому порталі.
Варто додати, що нараховані водію штрафні бали скасовуються через 1 рік з дня їх нарахування – через 365 днів.
Перш ніж потрапити на розгляд до сесійної залі, законопроект № 6502 мають проаналізувати в 7 Комітетах Верховної Ради.
6 січня документ був направлений на розгляд головного профільного Комітету.
Ми і надалі слідкуватимемо за подіями в Парламенті, тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав, що Рада затвердила нові штрафи за перетин кордону і "оренду" житла: від 850 грн до 10 тисяч – хто у списку.