Коли починає діяти "дитячий" Закон?
Головними новинами сьогоднішнього пленарного засідання Парламенту став виклик на "баттл" Володимира Зеленського та повідомлення про десятки побитих і понад 70 затриманих під час сутичок із поліцією в Урядовому кварталі. Та не обійшлося і без прийняття важливих законів – 299 голосами "За" нардепи затвердили в цілому законопроект "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів" № 3881. Деталі з'ясовували Знай.ua.
Мінімум – 1050 грн: хто платитиме?
Згідно із проголосованим Законом, сукупний розмір аліментів не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
"Законопроект розроблений для встановлення єдиного мінімального розміру аліментів для дітей – незалежно від того, з яких суб’єктів вони стягуються. Тим самим, він забезпечить стабільність сімейного законодавства України", - зазначив голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Володимир Ватрас.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Проте, змінитися має не лише грошова сума.
"Не варто забувати, що сімейне законодавство передбачає додаткові, субсидіарні аліментні зобов'язання, що виникають у разі неможливості одержання аліментів від осіб, які зобов'язані їх сплачувати в першу чергу – батьків. Даний обов'язок покладається на інших членів сім'ї та родичів: бабусю, діда, прабабу, прадіда, братів, сестер, мачухи, вітчима тощо", - зазначає один з ініціаторів законопроекту, народний депутат від партії "Слуга Народу" Володимир Ватрас.
Держдопомога і виправлення "упущень"
Нардеп наголосив на виправленні законодавчого "упущення" 2017 року.
"У 2017 році Верховна Рада, збільшуючи мінімальний розмір аліментів для дітей, що стягується з батьків, поза увагою залишила збільшення мінімального розміру аліментів, що стягується з інших членів сім'ї та родичів. Тим самим законодавець допустив дискримінацію дітей у різних видах аліментних зобов'язань", - відзначає один з ініціаторів законопроекту, нардеп Володимир Ватрас.
Не обійшлося і без позитивних несподіванок – законопроект закріплює розмір тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.
Її розмір теж становитиме не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
"Також Закон започатковує тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів", - наголошує Володимир Вартрас.
Даний Закон набирає чинності майже миттєво – а саме з дня його опублікування.
А Кабміну дається 3 місяці, аби привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав, що подарували депутати Володимиру Зеленському на День народження - президенту виповнилося 44 роки.