Звільнення голови Фонду держмайна видалося скандальним
Одним з перших питань, що розглядалися під час сьогоднішнього пленарного засідання Верховної Ради, стало звільнення нині діючого голови Фонду держмайна України Дмитра Сенниченка. Процес затягнувся на 1,5 години, а в ході обговорень все пішло шкереберть – починаючи від чисельних протестів серед нардепів і закінчуючи технічним збоєм зі "зникненням" голосів. Деталі з'ясовували Знай.ua.
Протести і "плями" в репутації
Звільнення мало відбутися, у зв’язку з поданою ним заявою за власним бажанням з посади Голови Фонду державного майна України.
Проте, самого Дмитра Сенниченка сьогодні в сесійній залі не було.
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Саме відсутність голови Фонду держмайна, а відповідно і відсутність звіту про його роботу, який представники виконавчої влади обов'язково повинні надавати при звільненні, стали причиною конфлікту у Верховній Раді.
"В мене немає достеменної інформації, але, наскільки я знаю, він зараз знаходиться на лікарняному з хворобою. Але те, що я знаю точно – це те, що він подав заяву ще до нового року", - заявив спікер ВРУ Руслан Стефанчук.
Представники одразу кількох політичних партій запропонували перенести розгляд питання.
"Тим більше, якщо людина на лікарняному, навряд чи, ми можемо її сьогодні звільняти. Ми маємо дочекатися пана Сенниченка і почути, що було зроблено, що не було, що відбувалося з приватизацією "Більшовика" та інших підприємств", - підкреслив ексспікер Парламенту Дмитро Разумков.
Про "плями" в репутації повідомили і представники фракції "Слуга Народу".
"Свій вирок аграрний Комітет зробив ще у вересні - тоді він проголосував за недовіру пану Сенниченку. Оскільки було проведено дуже багато підкомітетів стосовно тих аграрних підприємств, які перейшли до Фонду держмайна і наразі просто день за днем змінювалис їх очільники", - повідомив голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артем Чорноморов.
Постанова до суду і збій в голосуванні
У той же час, представники фракції "Батьківщина" заявили, що бачили Дмитра Сенниченка в кулуарах, вимагаючи перенесення цього питання.
"Якщо особа звільняється з посади в той час, коли перебуває на лікарняному, то це є прямою підставою для оскарження відповідної постанови в суді – щодо поновлення на роботі, і виплату за вимушений прогул всієї зарплати", - зазначає Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Іван Крулько.
У відповідь же Руслан Стефанчук зазначив, що головною підставою для звільнення є заява про звільнення за власним бажанням, написана головою Фонду держмайна.
В результаті, під час вирішального голосування за звільнення голови Фонду державного майна України ця пропозиція не набрала необхідної кількості голосів – було зареєстровано 223 голоси "За".
В цю ж хвилину в залі піднявся галас – нардепи повідомили, що у кількох з них не спрацювали кнопки і вони не змогли взяти участь у голосуванні.
У зв'язку з цим, у пленарному засіданні було оголошено перерву для перевірки роботи системи "Рада". А депутати заявили про необхідність службового розслідування з приводу технічних збоїв у системі голосування такого рівня важливості.
Як виявилося згодом, під час голосування, дійсно, сталася технічна помилка.
"Мені повідомили, що виключився канал. Вже є офіційна інформація – стався збій в каналі 25 системи "Рада". Щодо службового розслідування, то його потрібно провести, аби унеможливити це на майбутнє", – повідомляє перший заступник Голови Парламенту Олександр Корнієнко.
Врешті решт, скандальне голосування все ж відбулося вдруге. Та от тільки кількість голосів виявилася ще меншою – набралося всього 208 "За".
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.