Що президент вважає найбільшим досягненням?
На сьогоднішньому прес-марафоні, присвяченому екватору каденції Володимира Зеленського на посту президента України, що стартував о 12.00, глава держави особисто підводить підсумок своєї діяльності. Про найголовніші помилки і успіхи президента дізнавалися Знай.ua.
Дороги і ковід-напрямок
Яку б новину не висвітлював Офіс президента на своїх сторінках у соцмережах, під цими постами завжди з'являються сотні коментарів – і чимала з них частина є негативними або саркастичними. І президент надав цьому пояснення.
"Люди не бачать багатьох перемог. Є і помилки – я щоденно приймаю 100 рішень: правильні, неправильні, іноді, нажаль, помилкові, але я їх приймаю. У мене немає часу комунікувати всі мої рішення з суспільством – у мене немає "в гаманці" своєму медіа, щоб хтось допомагав комунікувати це", - зазначає президент Володимир Зеленський.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Що стосується реформ, то найвдалішою, за словами глави держави, на сьогодні є інфраструктурна – розвиток цієї сфери був найбільший за 50 років. А вимірюється успіх у тисячах нових кілометрів доріг та початок будівництва 150 мостів.
Проте, саме тема доріг вже другий рік поспіль за часів пандемії і стає головною причиною непорозуміння із суспільством. Про критичний стан лікарень і нестачу кисню заявляють і нардепи.
"У вересні МОЗ звернулося до прем'єр-міністра з проханням виділити 1 млрд 100 млн грн, аби встановити кисневі станції у лікарнях. Урядом же було виділено лише 390 млн. І це попри те, що тижнем пізніше було знайдено додаткових 15 млрд грн на дороги. Результат цього ми бачимо зараз: як помирають пацієнти від нестачі кисню у всіх регіонах, це – абсолютна безвідповідальність і байдужість з боку влади", - наголошує нардеп, Член Української частини Парламентського комітету асоціації Інна Совсун.
В свою ж чергу, президент лише відзначив, що наразі в Україні є 90 тисяч ліжок, а було лише 5, та мільйони вакцин.
Авіапростір і прибуток портів
Одним з найважливіших досягнень президент також вважає створення першого в Україні національного авіаперевізника Ukrainian national airlines, презентація якого відбулася 25 листопада.
"Щодо реформ ключових – судову ми тільки почали, це боротьба із судами. Деолігархізація – я з повагою ставлюся до великого бізнесу з повагою щодо робочих місць, але дуже важливо, щоб він не був олігархатом і впливав на медіа та політиків", - відзначає Володимир Зеленський.
Важливим досягненням в судовій реформі, на думку очільника держави, стало вчорашнє призначення 2 суддів від президента в Конституційному суді – чого раніше не було.
У якості наглядних прикладів початку деолігархізації президент привів Укрзалізницю, яка почала приносити прибуток. Прибутковими також стали порти і аеропорти.
"Це – деолігархізація. Тому що ми розуміємо, які люди, деякі колишні чиновники та службовці всюди були – в усьому, що належить державі і народу України. Всюди були їхні щупальця. І сьогодні у нас ці напрями прибуткові", - підкреслив Володимир Зеленський.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.